
MOTIC S-Plan Objective SP 10X/0.25 (WD=5.3mm) | (1101001706161)
S-Plan Objective SP 10X/0.25 (WD=5.3mm)- (1101001706161)
Specification
| Model | S-Plan Objective SP 10X/0.25 (WD=5.3mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Semi-Planachromatic |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 5.30 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
S-Plan Objective SP 10X/0.25 (WD=5.3mm)- (1101001706161)
Specification
| Model | S-Plan Objective SP 10X/0.25 (WD=5.3mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Semi-Planachromatic |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 5.30 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















