
MOTIC Plan iASC objectives 100x/1.25/S-Oil (WD=0.14mm) | (1101001706061)
CCIS® Plan iASC objectives 100x/1.25/S-Oil (WD=0.14mm)
Specification
| Model | CCIS® Plan iASC objectives 100x/1.25/S-Oil (WD=0.14mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan iASC |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.14 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Original: $178.00
-65%$178.00
$62.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS® Plan iASC objectives 100x/1.25/S-Oil (WD=0.14mm)
Specification
| Model | CCIS® Plan iASC objectives 100x/1.25/S-Oil (WD=0.14mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan iASC |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.14 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















