
MOTIC Plan FLUOR Objective PL UC FL 100X/1.30/S-Oil (WD=0.1mm) | (1101001705371)
CCIS Plan FLUOR objective PL UC FL 100X/1.30/S-Oil (WD=0.1mm) for BA410E Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan FLUOR objective PL UC FL 100X/1.30/S-Oil (WD=0.1mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic Fluorite |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.30 |
| Objective W.D. | 0.10 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Objective contrast technique | Fluorescence |
| Valid for | BA410E Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan FLUOR objective PL UC FL 100X/1.30/S-Oil (WD=0.1mm) for BA410E Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan FLUOR objective PL UC FL 100X/1.30/S-Oil (WD=0.1mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic Fluorite |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.30 |
| Objective W.D. | 0.10 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Objective contrast technique | Fluorescence |
| Valid for | BA410E Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |






















