
MOTIC Plan achromatic Phase objective LWD PL Ph 40X/0.5 (WD=3.0mm) Ph1 | (1101001703112)
CCIS Plan achromatic Phase objective LWD PL Ph 40X/0.5 (WD=3.0mm) Ph1 for AE31E Series, AE2000 Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic Phase objective LWD PL Ph 40X/0.5 (WD=3.0mm) Ph1 |
| Objective mounting thread |
W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length |
Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.50 |
| Objective W.D. | 3 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 1.1 |
| Objective contrast technique | Phase contrast (Positive) |
| Valid for | AE31E Series, AE2000 Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic Phase objective LWD PL Ph 40X/0.5 (WD=3.0mm) Ph1 for AE31E Series, AE2000 Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic Phase objective LWD PL Ph 40X/0.5 (WD=3.0mm) Ph1 |
| Objective mounting thread |
W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length |
Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.50 |
| Objective W.D. | 3 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 1.1 |
| Objective contrast technique | Phase contrast (Positive) |
| Valid for | AE31E Series, AE2000 Series |






















