
MOTIC Plan Achromatic Objective UC 40X/0.65/S (WD=0.6mm) | (1101001705231)
CCIS Plan achromatic objective UC 40X/0.65/S (WD=0.6mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 40X/0.65/S (WD=0.6mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.60 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |
Original: $126.00
-65%$126.00
$44.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective UC 40X/0.65/S (WD=0.6mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 40X/0.65/S (WD=0.6mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.60 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |






















