
MOTIC Plan Achromatic Objective UC 20X/0.45 (WD=0.8mm) | (1101001705221)
CCIS Plan achromatic objective UC 20X/0.45 (WD=0.8mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 20X/0.45 (WD=0.8mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.45 |
| Objective W.D. | 0.80 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |
Original: $126.00
-65%$126.00
$44.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective UC 20X/0.45 (WD=0.8mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 20X/0.45 (WD=0.8mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.45 |
| Objective W.D. | 0.80 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |






















