
MOTIC Plan Achromatic Objective UC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.16mm) | (1101001705251)
CCIS® Plan achromatic objective UC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.16mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.16mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.16 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS® Plan achromatic objective UC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.16mm) for Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective UC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.16mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.16 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | Panthera (C2, E2, Cloud) Series, PA43BIO Series, PA53BIO Series |






















