
MOTIC Plan achromatic objective EC PL 40X/0.65/S (WD=0.5mm) | (1101001703231)
CCIS Plan achromatic objective EC PL 40X/0.65/S (WD=0.5mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series
Specifiaction
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 40X/0.65/S (WD=0.5mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.50mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective EC PL 40X/0.65/S (WD=0.5mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series
Specifiaction
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 40X/0.65/S (WD=0.5mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.50mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |






















