
MOTIC Plan achromatic objective EC PL 20X/0.45 (WD=0.9mm) | (1101001703611)
CCIS Plan achromatic objective EC PL 20X/0.45 (WD=0.9mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series
Specification
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 20X/0.45 (WD=0.9mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.45 |
| Objective W.D. | 0.90mm |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Â
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective EC PL 20X/0.45 (WD=0.9mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series
Specification
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 20X/0.45 (WD=0.9mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.45 |
| Objective W.D. | 0.90mm |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Â






















