
MOTIC Plan achromatic objective EC PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) | (1101001703221)
CCIS Plan achromatic objective EC PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series.
Specification
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.4mm |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Â
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective EC PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) for BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series.
Specification
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.4mm |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Â






















