
MOTIC Plan Achromatic Objective EC-H PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) | (1101001702891)
CCIS Plan achromatic objective EC-H PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) for BA410E Series.
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective EC-H PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.80 |
| Objective W.D. | 0.35 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA410E Series |
Original: $333.00
-65%$333.00
$116.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective EC-H PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) for BA410E Series.
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective EC-H PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.80 |
| Objective W.D. | 0.35 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA410E Series |






















