
MOTIC Plan Achromatic Objective EC-H PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) | (1101001702881)
CCIS Plan achromatic objective EC-H PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) for BA410E Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective EC-H PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.4 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA410E Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS Plan achromatic objective EC-H PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) for BA410E Series
Specification
| Model |
CCIS® Plan achromatic objective EC-H PL 10X/0.25 (WD=17.4mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.4 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA410E Series |






















