
MOTIC LD Plan Achromatic Objective LD PL 20X/0.4 (WD=8.1mm) (upright) | (1101000203631)
LD Plan Achromatic objective LD PL 20X/0.4 (WD=8.1mm) (upright) for Panthera TEC MET Series
Specification
| Model |
LD Plan Achromatic objective LD PL 20X/0.4 (WD=8.1mm) (upright) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.4 |
| Objective W.D. | 8.1 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | NCG |
| Valid for | Panthera TEC MET Series |
Original: $585.00
-65%$585.00
$204.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
LD Plan Achromatic objective LD PL 20X/0.4 (WD=8.1mm) (upright) for Panthera TEC MET Series
Specification
| Model |
LD Plan Achromatic objective LD PL 20X/0.4 (WD=8.1mm) (upright) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity |
| Objective magnification | 20X |
| Objective N.A. | 0.4 |
| Objective W.D. | 8.1 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | NCG |
| Valid for | Panthera TEC MET Series |






















