
MOTIC LD Plan Achromatic objective LD PL 10X/0.25(WD=17.5mm) (upright) | (1101000203621)
LD Plan Achromatic objective LD PL 10X/0.25(WD=17.5mm) (upright) for Panthera TEC MET Series
Specification
| Model |
LD Plan Achromatic objective LD PL 10X/0.25(WD=17.5mm) (upright) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.5 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | NCG |
| Valid for | Panthera TEC MET Series |
Original: $425.00
-65%$425.00
$148.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
LD Plan Achromatic objective LD PL 10X/0.25(WD=17.5mm) (upright) for Panthera TEC MET Series
Specification
| Model |
LD Plan Achromatic objective LD PL 10X/0.25(WD=17.5mm) (upright) |
| Objective mounting thread | W 4/5" x 1/36" (RMS standard) |
| Objective type |
Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 17.5 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | NCG |
| Valid for | Panthera TEC MET Series |






















