
MOTIC EC Plan Achromatic Objective EC PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) | (1101001703621)
CCIS® Plan achromatic objective EC PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) for BA210/BA210E/BA310/BA310E Series
Specification:
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.80 |
| Objective W.D. | 0.35mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS® Plan achromatic objective EC PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) for BA210/BA210E/BA310/BA310E Series
Specification:
| Model | CCIS® Plan achromatic objective EC PL 60X/0.80/S (WD=0.35mm) |
| Objective mounting thread | W 4/5"x1/36" (RMS standard) |
| Objective type | Plan achromatic |
| Objective tube length | Infinity CCIS® |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.80 |
| Objective W.D. | 0.35mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
| Valid for | BA210, BA210E, BA310 and BA310E Series |






















