
MOTIC Achromatic Super Contrast Objective ASC 60X/0.85/S (WD=0.1mm) | (1101001701591)
Achromatic Super Contrast Objective ASC 60X/0.85/S (WD=0.1mm)
Specification
| Model | ASC Objective 60X/0.85/S (WD=0.1mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.85 |
| Objective W.D. | 0.10 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Original: $159.00
-65%$159.00
$55.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Achromatic Super Contrast Objective ASC 60X/0.85/S (WD=0.1mm)
Specification
| Model | ASC Objective 60X/0.85/S (WD=0.1mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 60X |
| Objective N.A. | 0.85 |
| Objective W.D. | 0.10 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















