
MOTIC Achromatic Super Contrast Objective ASC 60X/0.85/S (WD=0.1mm) | (1101001701591)
Achromatic Super Contrast Objective ASC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.14mm)
Specification
| Model | ASC Objective 100X/1.25/S-Oil (WD=0.14mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.14 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Original: $158.00
-65%$158.00
$55.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Achromatic Super Contrast Objective ASC 100X/1.25/S-Oil (WD=0.14mm)
Specification
| Model | ASC Objective 100X/1.25/S-Oil (WD=0.14mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 100X |
| Objective N.A. | 1.25 |
| Objective W.D. | 0.14 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective immersion | Oil |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















