
MOTIC Achromatic Super Contrast Objective ASC 4X/0.10 (WD=17mm) | (1101001701582)
ASC Objective 4X/0.10 (WD=17mm)
Specification
| Model | ASC Objective 4X/0.10 (WD=17mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 4X |
| Objective N.A. | 0.10 |
| Objective W.D. | 17 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ASC Objective 4X/0.10 (WD=17mm)
Specification
| Model | ASC Objective 4X/0.10 (WD=17mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 4X |
| Objective N.A. | 0.10 |
| Objective W.D. | 17 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















