
MOTIC Achromatic Super Contrast Objective ASC 40X/0.65/S (WD=0.45mm) | (1101001701562)
CCIS ASC Objective 40X/0.65/S (WD=0.45mm) - (1101001701562)
Specification
| Model | ASC Objective 40X/0.65/S (WD=0.45mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.45 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
CCIS ASC Objective 40X/0.65/S (WD=0.45mm) - (1101001701562)
Specification
| Model | ASC Objective 40X/0.65/S (WD=0.45mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 40X |
| Objective N.A. | 0.65 |
| Objective W.D. | 0.45 mm |
| Objective spring | Yes |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















