
MOTIC Achromatic Super Contrast Objective ASC 10X/0.25 (WD=6.4mm) | (1101001701542)
ASC Objective 10X/0.25 (WD=6.4mm)- (1101001701542)
Specification
| Model | ASC Objective 10X/0.25 (WD=6.4mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 6.40 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ASC Objective 10X/0.25 (WD=6.4mm)- (1101001701542)
Specification
| Model | ASC Objective 10X/0.25 (WD=6.4mm) |
| Objective mounting thread |
W 4/5" x 1/36" (RMS Standard) |
| Objective type | Achromatic Super Contrast |
| Objective tube length | 160 mm |
| Objective magnification | 10X |
| Objective N.A. | 0.25 |
| Objective W.D. | 6.40 mm |
| Objective DIN | 45 mm |
| Objective coverglass thickness | 0.17 |






















