
Accucold Caster Dolly for Blanket Warmer | DollyPHC
Dolly includes four 3" casters for use with PureTherm blanket warmers.
It can also be used with the SCR1400W, SCR1401, SCR610BL,
and SCR1156 beverage centers.
4.0" H x 24.0" W x 24.0" D
(10cm H x 61cm W x 61cm D)
SPECIFICATIONS
|
Overview
|
|
|---|---|
| Nominal Height | 4.0" (10 cm) |
| Height of Cabinet | 4.0" (10 cm) |
| Nominal Width | 24.0" (61 cm) |
| Width | 24.0" (61 cm) |
| Nominal Depth | 24.0" (61 cm) |
| Depth | 24.0" (61 cm) |
| Cabinet | Stainless Steel |
| Parts & Labor Warranty | 1 Year |
| UPC | 761101038353 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dolly includes four 3" casters for use with PureTherm blanket warmers.
It can also be used with the SCR1400W, SCR1401, SCR610BL,
and SCR1156 beverage centers.
4.0" H x 24.0" W x 24.0" D
(10cm H x 61cm W x 61cm D)
SPECIFICATIONS
|
Overview
|
|
|---|---|
| Nominal Height | 4.0" (10 cm) |
| Height of Cabinet | 4.0" (10 cm) |
| Nominal Width | 24.0" (61 cm) |
| Width | 24.0" (61 cm) |
| Nominal Depth | 24.0" (61 cm) |
| Depth | 24.0" (61 cm) |
| Cabinet | Stainless Steel |
| Parts & Labor Warranty | 1 Year |
| UPC | 761101038353 |
























